1796993

Сядьте, якщо стоїте: Гройсман зробив заяву, яка торкнеться кожного українця

Опубліковано: Лютий 12, 2017


Прем`єр Володимир Гройсман в інтерв`ю агентству Reuters заявив, що уряд України сподівається до кінця лютого узгодити з МВФ меморандум для отримання чергового траншу з $17,5-мільярдної кредитної програми.

“Що стосується соціально-економічного блоку меморандуму, фактично ми завершили процес обговорення, залишаються деякі нюанси. Ми на фінальній стадії”, – сказав Гройсман, і на питання, чи підпишуть до кінця лютого, відповів: “Я думаю, що так”.

Київ чекає чергового траншу приблизно на $1 мільярд з кінця минулого року. МВФ в кінці січня прогнозував завершення переговорів з Києвом протягом “кількох днів”, а в минулий понеділок український Мінфін говорив, що всі питання будуть зняті до кінця поточного тижня.

“Залишилися питання юридичного блоку і правових реформ, – сказав Гройсман. – З точки зору реальних термінів: ми ж хочемо підписати реальний документ, який ми в змозі реально виконати. Зараз відповідно до процедур внутрішніх українських ми визначаємо всі терміни, щоб вони були реалістичні”.

Крім судової реформи, ключове питання в переговорах з МВФ – перебудова дефіцитної пенсійної системи. Київ уже переконав фонд відмовитися від вимог підвищення пенсійного віку і зосередитися на визначенні права на пенсію в залежності від трудового стажу. Гройсман сказав в інтерв`ю, що уряд розраховує провести реформу в цьому році.

“Ми запропонуємо, яким чином зменшити дефіцит пенсійного фонду в середньостроковій перспективі. Ми вважаємо, що це реально, і ми абсолютно чесно вийдемо до громадян України і розповімо: яка ситуація, що треба зробити, що отримають громадяни і в яких часових рамках. Це непроста дискусія з українським суспільством, але ця дискусія повинна бути відкритою і чесною “.

Джерело: korupciya.com

Залишити коментар

Рекомендуємо