Мінус десять і нижче: масові смерті накриють Україну через аномальний мороз

Опубліковано: Березень 19, 2018


До України вже повернулися лелеки і опинилися тут у смертельній небезпеці

Багато птахів можуть загинути від голоду та холоду через морози та снігопади.

Про це повідомляють у мережі та радять тим, у кого є така можливість підгодовувати птахів та брати їх на перетримку додому.

Фото лелек, що мерзнуть на снігу зробили поблизу м.Калуш на Івано-Франківщині.

Варто зазначити, що саме 19 березня вважається днем, коли лелеки масово повертаються у свої гнізда. Тому така картина може бути по всій країні.

Екологи дають гнаступні поради для порятунку птахів:

  1. Організуйтеся із у невелику групу і зробіть розвідку чи немає поблизу вашого населеного пункту лелек.
  2. Якщо ви знайдете кілька чи більшу групу птахів, то вам потрібно буде оперативно діяти. Окрім того повідомте про місце розміщення птахів представників органів місцевого самоврядування, вчителів місцевої школи або керівників громадської природоохоронної організації, просто небайдужих людей. Інформуйте інших людей про умови рятування лелек та кличте їх на допомогу.
  3. Не лякайте птахів, не підходьте до них занадто близько. Кожен наступний їх політ, здіймання в небо, це витрата енергії, а це дуже небезпечно для їх життя саме зараз, бо вони виснажені не лише перельотом але і тижневою холодною, голодною і сніжною погодою.
  4. На відстані 10-15 м до місця розташування птахів очистіть невелику ділянку: саме там можна буде врятуватися більшій кількості птахів. Потрібно викласти на підготовлені місця сіно, солому, сухі багаторічні трави, хмиз, дрібні гілки, кукурудзянку тощо. Саме на це місце ви будете носити птахам їсти.
  5. Ідеальна їжа для лелек – жива прісноводна риба, або відігріта морожена риба, миші, жаби, або інше м’ясо. Окрім того, лелеки можуть їсти усе, що їдять домашні свійські птахи: зерно, хліб, варену картоплю та ін.
  6. Небезпечно, коли до місця їх розташування добиратимуться собаки.
  7. Якщо птахи зовсім ослаблені (тобто такі, які не реагують на рухи людей), то їх потрібно забрати, відігріти і тимчасово розмістити в хлівах або інших господарських будівлях разом із домашніми тваринами.

аисты лелеки

аисты лелеки

Як передавала Politeka, 19 березня, циклон піде з України. А ось з температурою повітря поки не щастить. Вдень буде -2… -8 градусів. У Приазов’ї вночі від 3 тепла до 3 морозу, вдень 2…5 тепла, в Криму +9…+15 градусів”. Але от радіти українцям зарано, оскільки вже 20-го березня до України наблизиться черговий циклон – з півдня Європи. Ситуація знову ускладниться: снігопади, дощі і сильний вітер, а темперература може опуститися до -10 і нижче.

Джерело: politeka.net

Залишити коментар

twelve + eleven =

FACEBOOK
Рекомендуємо
Загрузка...
Загрузка...