258082_1

Порошенко підписав дуже важливий закон, який суттєво змінить життя українців

Опубліковано: Лютий 10, 2017


Порошенко підписав дуже важливий закон, який суттєво змінить життя українців. Порошенко підписав дуже важливий закон, який суттєво змінить життя українців. 

Порошенко затвердив нові правила будівництва.

 

За новим законом п’ять категорій складності будівництва будівель замінять трьома класами можливих наслідків при руйнуванні.

Президент України Петро Порошенко 8 лютого підписав закон 4733-1, який змінює правила роботи на будівельному ринку.

Про це говориться в повідомленні на сайті Верховної Ради, передає Корупція. інфо

Як раніше писали, до затвердження нормативного акта існувало п’ять категорій складності будівельних об’єктів.

 

При будівництві будівель першої-третьої категорії (приватні будинки, багатоквартирні будинки на один під’їзд на п’ять поверхів) забудовникам не потрібно було оформляти дозволи: досить було відправити повідомлення про початок робіт в Державну архітектурно-будівельну інспекцію.

Для зведення об’єктів четвертої-п’ятої категорії складності необхідно було оформляти дозвільну документацію і отримувати окремий дозвіл на будівництво.

Не секрет, що багато будівельних компаній користувалися “лазівками” в законодавстві та занижували категорію складності.

П’ять категорій складності Державна архітектурно-будівельна інспекція запропонувала замінити трьома класами можливих наслідків у разі руйнування об’єкта.

До найпростішого класу віднесли одноповерхові будови, до середнього – лікарні, невеликі ТРЦ або офісні центри.

Всі інші, а це приблизно 20% від загальної кількості об’єктів, відносяться до третього класу. Щоб побудувати багатоповерхівку забудовнику доведеться проводити експертизу проекту і стверджувати повний пакет документів.

Для перших двох класів процедура не зміниться, а для початку їх будівництва можна надіслати тільки повідомлення.
“Такі кроки значно посилять ефективність боротьби держави проти незаконної забудови вже на етапі оформлення дозвільних документів.

Оскільки недобросовісні забудовники вже не зможуть занижувати категорію складності або будувати такі об’єкти, свідомо декларуючи неправдиву інформацію – про право на земельну ділянку, містобудівні умови і обмеження, або уникнути проходження будівельної експертизи”, – повідомив глава Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев.

Джерело:korupciya.com

Залишити коментар

Рекомендуємо