Перевернула світ! Українка вирішила задачу століття

Опубліковано: Жовтень 3, 2017


Вчені вирішували завдання кілька століть

Український математик стала лауреатом премії SASTRA Ramanujan 2017 року.

Як передає DW, математик Марина В’язовська зі Швейцарського федерального технологічного інституту (Лозанна) вирішила завдання – упаковки куль в восьмімерном просторі – однієї з найскладніших в сучасній математичній науці.

Премію SASTRA Ramanujan заснували на честь індійського вченого-математика Шрініваса Рамануджана в 2005 році. Вона вважається однією з найпрестижніших для молодих вчених математиків. Вязовская її отримає 21-22 грудня 2017 року на Міжнародній конференції з теорії чисел в Університеті SASTRA в Кумбаконаме, де народився Рамануджана.

Нагадаємо, В’язовська вирішила завдання, над якою сиділи вчені кілька століть: упаковки куль в 8-вимірному просторі і, в співавторстві – в 24-вимірному.

Українка закінчила Київський природничо-науковий ліцей № 145 та механіко-математичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Захистила кандидатську дисертацію в Інституті математики НАН України на тему “Нерівність для поліномів і раціональних функцій та квадратурні формули сфері” в 2010, отримала ступінь доктора природничих наук в Боннському університеті за дисертацію “Модулярні функції і особливі цикли”.

Що каже В’язовська.

Джерело: znaj.ua

Залишити коментар

14 − 13 =

FACEBOOK
Рекомендуємо
Загрузка...
Загрузка...